CİLT BAKIMI

Kendinize değer kattığınız yer.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN CİLDİNİZİ ETKİLİ VE NAZİK BİR ŞEKİLDE ÖLÜ HÜCRELERDEN ARINDIRIN
 
Cilt bakımı nedir sorusunun cevabı, cildi iyileştirmek için düzenli olarak uygulanan bakımların tümüdür diyebiliriz kısaca. Bu bakımların içine temizleme, nemlendirme, maske gibi cildin yararına olan tüm bakımlar girer.
 
Cildin düzenli olarak  ölü hücrelerden arındırılması mevsimsel olarak sağlıklı bir cilt rejiminin  parçasıdır. Biyolojik yapımıza uyumlu temizleyiciler cildin ihtiyacına göre peeling öncesi temizleme işlemini nazik şekilde gerçekleştirir. Meyve asitlerinden oluşan temizleyicilerin doğal formlarını tercih etmemiz cildin nazikçe temizlenmesini sağlayacaktır. Örneğin acıbademden elde edilen Mandelik asidin vücudumuzda üretilen formu L-Mandelik asittir bu  doğal form  tahrişi en aza indiren ve bizde üretilen form olduğu için cildimize de hassas davranır. Cilt temizliğinin ikinci ve önemli aşaması  peeling (cildin ölü hücrelerden arındırılması) işlemidir.
 
Cildiniz hassas olmadıkça, peeling cildinizin  daha parlak ve genç görünmesini sağlarken  pürüzsüz ve daha sağlıklı görünen bir cilde ulaşmanıza yardımcı olur, ancak dikkatli yapılmalıdır yaz aylarında doğal  jojoba taneli ya da bambu taneli peelingleri tercih etmemiz cildimizin doğal parlaklığını cilde zarar vermeden gerçekleştirecektir. Kış aylarında güneş ışınlarının minimize olması ile cildi sonrasında koruyabilme şansımız yüksek olduğundan, kimyasal peelingleri tercih edebiliriz . Amaç, cildin canlı tabakasına zarar vermeden cilt hücrelerinin dış katmanını cilt yüzeyinden temizlemektir.
 
HYDRAFACİAL İŞLEMİ SIRALAMASI
 
1.aşama vakum ile ürün vererek (serum)temizleme işlemi
 
2.aşama vakum ile nemlendirme işlemi
 
3.aşama elmas peeling ile derinleme cilt temizliği işlemi
 
4.aşama cilde oksijen takviyesi işlemi
 
5.aşama radyofrekans ile yüzeysel soyma işlemi
 
6.aşama yüksek frekans ile ciltteki mikropları öldürme işlemi ve ayrıca sivilce kurutucu özelliği
 
7.aşama vakum uygulaması işlemi
 
8.aşama bio lifting ile yüz kaslarını çalıştırarak dolgunluk sağlaması ve kırışık açması işlemi
 
9.aşama cilde uygun serum sürülüp ultrason ile ürün yedirme işlemi
 
10.aşama ultrason ile gözaltı morlukları ve kaz ayakları için kırışık açıcı işlemi
 
11.aşama cilt tipine uygun ışık terapisi (gözenek sıkılaştırıcı hasarlı doku onarıcı leke giderici hassasiyet alıcı kırışık açıcı sivilce kurutucu)