KAŞ SİLME İŞLEMİ

Kendinize değer kattığınız yer.

Kaş silme her ne kadar istemesekte bazen mecbur bazen keyfi yaptırmak istediğimiz bir işlem oluyor. Kıl tekniği, mikroblading, mikropigmentation, ya da dövme kaş yaptırdınız; ya olmadı, ya içinize sinmedi, ya da silindi… En kötüsü de dövme ise (en vahim olan) Çünkü Dövme boyası ile yapılan kaşlar silinmiyor ve çok yapay duruyor. Belli zaman zaman sonra ise kırmızı, mavi ve gri gibi bir renk alıyor. Bundan dolayı kaş silme zorunlu bir işlem haline geliyor. Kaşlar yüzümüzde ifadeyi tamamlayan önemli unsurlardır. Zaman içinde bozulan değişen istenmeyen hatalı kaşlar silinmeye mahkumdur. Kaş silme işlemi merkezimizde özenle yapılmaktadır. İşlemden hemen sonra beğenilmeyen Kaşların silinmesi daha kolaylıkla yapılmaktadır.
 
Kaş Silme Nedenleri
Dövme ile yapılmış kaşın kırmızı, gri olması
Mikroblading, kıl tekniği ya da diğer tekniklerle yapılmış olan kaşın farklı bir tekniğe dönüştürülmek istenmesi.
Yapılmış olan işlemin zamanla silinmeye yüz tutması
Yanlış işlem yapılmış olması
Kaşlarda eşitlik olmaması
Yapılan kaşın yüz hatlarına uygun olmaması
 
Kaş Silme Nasıl Yapılır?
Kaş silme kaş yaptırmadan daha zaman alan bir işlemdir. Bu yüzden kaşlarınızı yaptırmadan işinin ehli olan kimselere ve ya merkezlere yaptırmanız iyi olacaktır. 
 
Solüsyon İle Kaş Silme; hatalı olan kaşın üzerine özel bir solüsyon verilerek dermisin altına işlenmiş olan boyanın kusturulması ile yapılır. Bu kimi zaman kalıcı makyaj cihazından destek alınarak yapılır. Yine bu solüsyonlar cilt ile uygun kimyasal barındırmayan özel malzemelerden üretilir. Kaş yapılırken kullanılan boyanın kalitesi ve derinin derinliğine göre 3-4 seansta başarı elde edilir.
 
Kaş Silme Acılı Bir İşlem Mi?
Kaş silme kullanılan lokal kremlerle çok acılı bir işlem olmasa da zahmetli bir işlemdir. Sabırlı olmak gerekir. Çünkü bazı uygulamalarda ucuza kaçmak için dövme boyası kullanılır bu da birden fazla seans gerektiren zahmetli bir işlemdir.
 
Kaş Silme İşlemi Kaç Dakika Sürer?
İşlem yaklaşık 30 – 45 Dakika sürer.
 
Kaş Silme İşlemi Kimlere Uygulanmaz?
Herhangi kullandığınız ilaç varsa doktorunuza ve kaş silme uzmanına danışmanız gerekir.
 
Kaş Silme İşleminden Sonra;
Hamam, sauna gibi işlemleri kaşlarınız iyileşene kadar erteleyin.
Güneşe kesinlikle çıkmayın, şapka kullanın.
Uzmanın verdiği kremleri özenle kullanın.
2 gün su değdirmeyin.